Cytat wyjęty:

„Korzystanie z pomocy jest dobre”.

Adrian Furnham

„Koncepcja uczenia młodych ludzi o pracy, podobnie jak przygotowywanie ich do jej podjęcia, stanowi z pewnością sedno misji edukacyjnej”.

Adrian Furnham

Ilu spośród nas boi się prosić o pomoc kiedy sobie z czymś nie radzi. Jak wielu spośród nas nie dopuszcza do siebie możliwości przyznania się do błędu, niedoskonałości, czy porażki. Większość z takich osób trawi w sobie te wszystkie negatywne emocje, nie rozwiązując ani problemu ani nie doskonaląc się tak jakby mogły. Jednak prawdziwym dramat przeżywają Ci, którzy żyją w przekonaniu o własnej nieomylności. Znam takie osoby, ale nie znam nikogo kto by kiedykolwiek nie popełnił jakiegoś błędu.

Patrząc na system edukacyjny mojego ukochanego kraju, począwszy od przedszkola, poprzez wszelkie szczeble edukacyjne, kończąc na studiach, dochodzę do smutnego wniosku, że obowiązuje u nas odmienne sedno misji edukacyjnej…

4 myśli na temat “

Dodaj własny

    1. Dokładnie. W sumie jesteśmy wychowani w takiej kulturze. Kulturze samodzielności, nie ronienia łez i w ogóle bycia ponad samodzielnymi. Ja się długo męczyłem, ale od jakiegoś czasu po prostu wiem, że porażka, która mnie dotyka, jest czymś czego nie chcę, ale jak sobie z nią poradzę stanowi prawdziwą wartość. Mogę to także przekazać innym. Zawsze mówię, że kto pyta nie błądzi. Czasem faktycznie poproszenie o pomoc jest wstydliwe, czujemy się zażenowani. Nie zawsze można się przełamać. Dla mnie to też nie jest jeszcze tak „łatwe” ale zmienia się. Wierzę w ludzi 🙂 Pozdrawiam.

      1. Porażki, o ile wyciągniemy z nich właściwe wnioski mogą być cenną wskazówką w życiu. proszenie o pomoc to nic złego, ale faktycznie dla niektórych stanowi pewien problem.

  1. Nie mogę doszukać się, jeszcze, już za momencik (czyli dni kilka), ale ktoś napisał, że doświadczenie to nie jest to co nam się przytrafiło, ale to co zrobiliśmy z tym czymś, znaczy jak sobie poradziliśmy, czasem to porażka, czasem wygrana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: