Muzyka, flet, nuty,…


flet

Jak wiecie muzyka w moim życiu zawsze odgrywała ważną rolę. Zawsze lubię ją słuchać, przeżywać. W końcu po latach braku wiary we własne możliwości przekroczyłem pewną granicę. Niestety potwierdzono, że mam pamięć dźwięku i rytmu. Czy zawsze chciałem grac na jakimś instrumencie? Nie wiem, lecz od kiedy na pewno też nie pamiętam. W każdym razie od długiego już czasu chodziło za mną by podjąć to wyzwanie. Dla mnie to wyzwanie, lecz jak się okazuje, jakże przyjemne. Powoli staje się to pasją, która uskrzydla, daje radość i przyjemność nie tylko mnie samemu ale innym również.

W szkole podstawowej nauczycielka muzyki raczej nie zachęciła, delikatnie to ujmując, mnie do muzyki, a może wręcz zraziła. Jednak jak to zwykle w życiu bywa źródła tego leżą gdzieś po środku. Zatem upłynęło wiele lat zanim wyzbyłem się części ze swoich oporów przed tym co ludzie powiedzą, przezwyciężyłem swój upór. Gdybym nie miał predyspozycji to ostatecznie nie podjąłbym się tego, ale… mam 😀

Wybrałem flet poprzeczny. Wielu spośród moich znajomych gra na gitarze, bębnie, czy flecie prostym, śpiewa. Postanowiłem, że wybiorę instrument, którego opanowanie to nie kwestia lat, jak w przypadku skrzypiec (och, jak ja je lubię), a także to, że chciałem uzupełnić innych, dopełnić niejako. Padło na flet poprzeczny. Nie skupiłem się wyłącznie na samym flecie, lecz postanowiłem wyćwiczyć jeszcze inne mięśnie i zapisałem się na lekcje wokalu.

Ćwiczenia oddechowe, trenowanie oddechu oraz regularne ćwiczenie pozwala na dążenie do doskonalenia się, przełamywania własnych ograniczeń, które jakże często tkwią wyłącznie w naszym umyśle.

Dziś wiem, że marzenia się zmieniają, że dojrzewają, że nie należy ich ukrywać, że należy wierzyć bardziej w siebie, ale także i być krytycznym względem samego siebie i co jakże trudno umieć wysłuchać krytyki pod własnym adresem.  Mam jeszcze inne marzenia, ale o nich już kiedy indziej, nie dziś, jeszcze nie dziś…

Gdzie pobieram lekcje, które sobie bardzo chwalę?

http://www.music-school.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: