Dzień Myśli Braterskiej


dmb_2013

Był w miniony piątek i sobie przeminął. Skorzystałem z zaproszenia razem z żoną uczestniczyliśmy w kominku zorganizowanym przez środowisko 254 na warszawskich Bielanach. Jest jednym z wielu środowisk harcerskich mojego Hufca ZHP Warszawa Żoliborz. Nie Was tylko nie zmyli nazwa, bo swoimi granicami obejmuje podwarszawską Gminę Izabelin, Dzielnice Bielany i Żoliborz. To drugi co do liczebności hufiec w Polsce.

Jednak najważniejsze było spędzenie tego krótkiego czasu w mundurze, na kominku w drużynie, do której należy mój syn. To budujące, dające radość, zadowolenie, dumę ojcowską. Jako harcerz, instruktor nie spodziewałem się tego wrażenia, które odczułem tam będąc. Czułem moc dawnych dni, kiedy sam byłem drużynowym, kiedy świat wydawał się fajniejszy, lepszy. Bardzo się radowałem, z tego kominka.

Braterstwo – coś co można próbować opisać, ale wymyka się pełni objęcia, coś co się doświadcza, odczuwa, ale czy można ubrać w zasady. Może da się opisać, ale czy jasno i klarownie jak noc i dzień, a może dzień i noc. Dla mnie braterstwo to bycie wspólnie, wspólne działanie, wzajemna pomoc, coś w czym ważni jesteśmy my, nie ja, nie on, nie Ty, ale MY… Umiejętność współdziałania z zachowaniem szacunku, bo jak mówię, nie muszę kogoś lubić, kochać by z nim współpracować, coś razem tworzyć, trwać we wzajemnym szacunku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: