Kot w butach


Nie jeden raz wspominałem, że mieszkam domu z rodziną i z… trzema kotami, choć czasem mam wrażenie, że to one w swej łasce pozwalają mi na przebywanie w pokojach jako personel :). W miniony piątek wraz z synem przy okazji zakupów, a spróbujcie kupić kurtkę dla dziecka, nie dziecka, ale nie nastolatka – takich dzieci na świecie nie ma… Tak twierdzą dostępne rozmiarówki.

Syn skwapliwie przypomniał mi o obietnicy pójścia do kina na „Kot w butach„. Wybraliśmy seans 3D w kinie, do którego chodzimy z reguły, a w zasadzie w ostatnich latach wyłącznie :). Film jak film, po prostu dobry, może nie genialny, ale kot, o koty chodzi, o przymilne futerka, a sama historia może i nie porywająca, ale i niepozbawiona zalet. Według mnie to dobry film dla tych większych i tych mniejszych. Oglądało mi się bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony. W końcu sam mam trzy futerka w domu, biegające po wszystkim, niestety.

W sumie spodziewałem się produkcji, w której główną rolę zagrałby kot ze „Shrek’a”. Nic dziwnego stał się kocim pupilem ekranu kinowego, swoistym kocim celebrytą i należało się spodziewać filmu, w którym zagra główną rolę. Inna kwestią jest, jak dla mnie, kompletne oderwanie od świata Shrek’a opowieści „Kota w butach”. Trudno doszukać się konotacji, za wyjątkiem magicznej fasoli i samego jajka, ze względu na magię i swoistą odrębność bytu samego Jajka.

Jednak film stanowi wartość samą w sobie, może mógłby być ciut lepszy, tak jakbym czuł jakiś niedosyt, ale i tak się podobał. Polecam rodzicom i dzieciom, szczególnie posiadaczom kota lub kotów, choć akurat kwestia kto kogo posiada jest w tych przypadkach nad wyraz silnie dyskusyjna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: