Równolegle


Kiedyś równolegle oznaczało dwie proste równo odległe od siebie w każdym punkcie, oczywiście mierzone na odcinku prostopadłym jednocześnie do obu tych linii  ||  . Z wiekiem, z wiedzą, z doświadczeniem równoległość zaczynamy pojmować inaczej, a zwłaszcza na innych płaszczyznach.

Zawodowo zetknąłem się z pojęciem inżynierii równoległej. Nawet zrealizowałem pracę w tym temacie, niezbicie udowadniając, że pewnych kwestii nie da się przeprowadzić równolegle, znaczy tu jednocześnie. Jednak pewne zasady optymalizowania oraz organizacji procesów przesyłu danych, produkcji, dystrybucji, czy co tam z zakresu wytwarzania nie zapożyczymy, są jak najbardziej zasadne. Ustawiczne dążenie do skracania czasu wytwarzania by jak najszybciej dostarczyć produkt na rynek posiada także i pewne cienie. Jednak tu nie miejsce na rozważania technologiczne i organizacyjne w dziedzinie produkcji.

Równoległość często kojarzy mi się z moim brakiem skupienia. Niby czytam, ale myślę o czym innym, na tyle silnie, że nie wiem o czytam przeczytałem, choć czytałem na głos. To czy na głos czy nie też nie ma zasadniczej roli. Usta czytają, wzrok wiedzie po wierszach, a ja odłączam się od tej czynności. Potwierdzam, że jestem jednak jednowątkowy i w jednym czasie nie mogę wykonywać dwóch zaawansowanych czynności wymagających koncentracji. Gdyby jeszcze rozmyślał o tym o czym czytam 😀 to było całkiem dobrze. Często jednak temat jest z gruntu odmienny. Zmęczenie, stres, reakcja organizmu na wielość bodźców informacyjnych? Może wszystko po trochu. W końcu lata biegną. Maleje nie tylko sprawność fizyczna.

Dopóki przez to nie tracę czasu to mógłbym to wszystko przemilczeć. Gdyby to stało się cechą trwałą a nie zdarzeniem okazjonalnym powinienem zacząć się martwić. Jednak człowiek potrzebuje uregulowanego tryby życia, z niewielką dozą szaleństwa, powolnego wędrowania przez życie z czasowym sprintem do autobusu. Harmonijne wędrowanie  ścieżką życia pozwala na dojrzenie tych wszystkich małych rzeczy… a tym samym unikanie konieczności równoległego przebywania w tym samym czasie w dwóch miejscach…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: