Kantyna S.W.A.T.


Star Wars Artistic Team, a dokładnie rzecz ujmując cykliczne spotkania „Kantyny„. Spotykamy się w…

Dla wielu wydawać to się może jedynie zabawą, ale tak nie jest. Oczywiście radochę mamy i to ogromniastą. Mnie jednak cieszy przede wszystkim radość dzieciaków, które przychodzą i poprzez zabawę poznają, rozwijają się, biorą udział w zabawach, konkursach.

Trzeba przyznać, że uniwersum „Gwiezdnych Wojen” choć nie jedyne w historii kultury, ale chyba jedyne dające tak szerokie możliwości „bycia” w nim i ogromnych interpretacyjnych dróg dla sympatyków tej gwiezdnej sagi.

Nasza działalność jest absolutnie non profit. Wszystko z czego korzystamy jest efektem naszej pracy i naszych własnych zakupów, czy uprzejmości innych sympatyków i fanów. Nie małe zasoby mocy trzeba wkładamy w to przedsięwzięcie, ale radość uczestników jest bezcenna. Właśnie dzisiaj z daleka, z poza Warszawy, na nasze spotkanie przyjechała wraz z Ojcem

dziewczynka, taka niepozorna mała osóbka. Jednak przez całe spotkanie wręcz biła od niej niesamowita radość. Czy to z pomocy przy budowaniu robocika (LEGO MindStorms), czy przy innych zabawach. Potrafiła się cieszyć z samego faktu, że była na spotkaniu, że mogła w nim uczestniczyć. Ona sama jedna nadała ogromne znaczenie temu spotkaniu. Było wiele innych dzieciaków, ale Ona miała tę nadnaturalną zdolność cieszenia się z „małych rzeczy”.

Z resztą S.W.A.T. nie istnieje tylko dla samych takich spotkań, które odbywają się co miesiąc, w każdą czwartą sobotę miesiąca.

Niesienie radości dzieciom, niejednokrotnie chorym, ciężko, przebywającym przez znaczną część swojego życia w szpitalnych izbach, jest głównym celem. Przy okazji jakoby wychodzi, że sama zabawa jest zabawą dla nas samych. Ja dopiero wkraczam w ten świat, ciekawy świat…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: