Ciepło słonecznego promienia


… i kojący cień korony drzew. W sobotę rano całą rodzinką pojechaliśmy na działkę. Autobus, metro, pociąg, samochód, koniec asfaltu, leśna droga, brama, działka, spokój. Odejście Pau nadal wywiera na mnie wpływ i oby wywierał już do końca. Jednak trzeba myśleć o innych,  czasem o sobie.

Sobota była pochmurna, choć prawie tego nie zauważyłem. Przerzuciłem parę metrów sześciennych drewna, uporządkowałem i dobrze mi było. Fizyczna praca odrywa myśli od smutnych rozmyślań. Wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, herbatka. Tylko herbatka, no dobrze, kawałek szarlotki. Popełniam te „przestępstwa” bo moje choróbsko jest bardzo wrażliwe na to co jem. Powinienem uważać. Co tam, ja tam mało ważny jestem. Ciepło z kominka nagrzało nasz pokój i w błogiej ciszy leśnych ostępów zapadliśmy w senne marzenia.

Niedziela była właśnie dniem ciepła słonecznego promienia. Spokój, lektura, trochę medytacji, trochę rozmów z przyjaciółmi. Nostalgia przy wyjeździe, że trzeba opuszczać to miejsce. Samochód, pociąg, samochód, dom. Hałas ulicy, światła latarni, aromat miasta. Mam dość. Czy nie macie czasem wrażenia, że coś w życiu jest nie tak?  Ja mam, ale cóż, niemal 40, czyżby kryzysik wieku średniego. Chyba tak. Chciałbym móc cofnąć czas o 20 lat i zupełnie inaczej poprowadzić moje życie. Jednak nie da się zmienić przeszłości. Czy rzeczywiście jest tak beee? Mam w końcu jakieś osiągnięcia, a z niektórych nawet jestem zadowolony. Dlaczego, zatem chciałbym inaczej ułożyć sobie życie? Zaczynam się domyślać, ale nie podoba mi się to…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: